Doküman Klasörleri

Doküman merkezinin kurallarını incele...

Kendi bilgi, belge ve bağlantılarını paylaş...

Başkaları en çok bunları okudu...

Yeni eklenen dokümanlar...

Skip Navigation Links.



 

Bilgi ve İletişim Sektör Raporları kategorisi için bulunan sonuçlar;

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü, ekonomik olarak sürekli gelişen iş dünyasını doğrudan ya da dolaylı olarak etkilemek suretiyle özellikle ekonominin ve sosyal yaşamın vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Türkiye, bu sektörün gelecekteki rolünün günümüze kıyasla çok daha önemli olacağının farkındadır. Bu gelişme ve büyümenin beraberinde getirmiş olduğu çağın gereklerine uygun çözüm arayışları ve günümüz ekonomik ve sosyal yaşamının bu en güncel ve hızlı çözümlere bir an önce erişebilmesi, bilgi ve iletişim sektörünün temelini oluşturmaktadır; zira bu çözüm arayışlarında hem zamanın hem de maddi kaynakların en verimli düzeyde kullanılması esastır. Bu açıdan, Türkiye son yıllarda bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne olan ilgisini daha da artırmış ve gelecekte sektör üzerinde söz sahibi olmak için gerekli çalışmaları başlatmıştır. Bu çalışmaların en belirgin olanları yatırımcılara yönelik olarak çıkarılan yeni teşvikler ve Ar-Ge Kanunu’dur.

Türkiye’de son on yılda bilgi ve iletişim teknolojileri donanımında % 130, yazılımda % 500, hizmet tarafında yaklaşık % 500, tüketim malzemelerinde yaklaşık % 200, bilgi teknolojilerinde yaklaşık % 225, telekom donanımında yaklaşık % 75, taşıyıcı hizmetlerde yaklaşık % 275, iletişim teknolojilerinde ise yaklaşık % 225 büyüme kaydedilmiştir. 

Türkiye’nin kalabalık nüfusu ve ileri teknoloji telekomünikasyon hizmetlerine yönelik talebinin, bilgi ve iletişim teknolojilerine yapılan toplam harcamayı 2009 yılındaki 7,2 milyar ABD doları seviyesinden 2014 yılında 10,5 milyar ABD dolarına yükseltmesi beklenmektedir. Öte yandan, mobil iletişim teknolojilerinin penetrasyon oranlarının da artması öngörülmektedir


Bu kategoride toplam 1 adet doküman kaydı bulunmuştur.
 
Bilgi İletişim Teknolojileri Sektör Raporu

Ağustos 2010 tarihli 24 sayfalık bu rapor sektörü analiz ederek yatırım alanlarına dikkat çekiyor.

Son güncelleme tarihi:29.04.2011
Kaynak: T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı





İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Çelebi Eğitim Danışmanlık Mühendislik Dış Ticaret Ltd. Şti.'ne aittir.