çelebiKOBİ ana sayfaya dön

Genel hususlar...

Site haritasına gözat...

DEVLET DESTEKLERİ ve HİBELER


Skip Navigation Links
 

CELTIC Cooperation for a sustained European Leadership in Telecommunications

Yazdır


CELTIC (Cooperation for a sustained European Leadership in Telecommunications) 2003 yılında Avrupa’nın telekomünikasyon alanındaki liderliğini sürdürülmesi için kurulan bir EUREKA kümesidir.  CELTIC kümesi, entegre iletişim sistemleri, iletişim ve test platformları, mobil iletişim altyapıları ve genişbant internet çözümleri gibi konularda Ar-Ge projelerinin geliştirilmesini ve desteklenmesini hedeflemektedir. 2004-2011 yılları arasında açılacak proje çağrıları aracılığıyla CELTIC bünyesinde oluşturulacak toplam proje büyüklüğünün 1 Milyar Avro’nun üzerinde olması beklenmektedir.

CELTIC kümesinin hedeflerini paylaşan ve kümenin çalışmalarına yön veren aşağıdaki firmalar kümenin yönetim kurulunu oluşturmaktadır.

CELTIC Yönetim Kurulundaki Firmalar

Alcatel Eurescom
British Telecom FT-Orange
Deutsche Telekom Italtel
RAD Data Communications Telefónica
Telenor Ericsson
Nokia Siemens Networks Thomson

Proje Çağrıları

CELTIC kümesi, misyonunda belirtilen hedefleri gerçekleştirmek için yılda bir kez proje çağrısında çıkmaktadır. Genelde yılın ilk aylarında açıklanan proje çağrılarına hem CELTIC yönetim kurulunda bulunan firmalar hem de EUREKA üyesi ülkelerdeki firmalar proje önerisi sunabilmektedir.  CELTIC’e proje önerisi sunmak için proje çağrıları yakından takip edilmeli ve çağrının açık kaldığı süre içerisinde proje fikrini gerçekleştirebilecek nitelikte bir proje konsorsiyumu oluşturularak proje başvurusu çağrının kapanış tarihinden önce CELTIC’e iletilmelidir.

Proje çağrısı için tanınan süre kısıtlı olduğundan CELTIC’e proje sunmak isteyen katılımcılar aşağıdaki formu doldurup office@celtic-initiative.org ve eureka@tubitak.gov.tr adresine ilettiğiniz takdirde projeniz CELTIC web sayfasında yayınlanacaktır.

Ortak arayan CELTIC proje önerilerine ulaşmak için;

CELTIC projeleri yapmak isteyen katılımcıların listesine ulaşmak için ise;

adreslerinden yararlanabilirsiniz.

CELTIC hakkında daha detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları takip edebilir veya CELTIC Purple Book’a göz atabilirsiniz.

İlgili Bağlantılar ve Dokümanlar
Kaynak : Tübitak
  
Bu sayfa 20.06.2009 tarihinde güncellenmiş ve bugüne kadar 12627 defa okunmuştur.Editör: Dt. Aysun ÇELEBİ