Çelebi İnternet Sitesi Güvenlik Sertifikası

Bu sitede yapacağınız tüm bankacılık işlemleri GeoTrust Global CA tarafından sağlanan RapidSSL güvenlik sertifikası güvencesi altında gerçekleştirilmektedir.

Çelebi Sanal Mağazasında tüm bilgileriniz SSL güvenlik sistemiyle güvence altındadır. Sanal mağazaya giriş yaptığınızda göreceğiniz gibi https://www.byclb.com adres bloku içerisindeki "S" harfi SSL güvenlik sertifikasının aktif olduğunu göstermektedir.

SSL sertifikası aktif durumda iken bunu internet tarayıcınız üzerinde beliren bir kilit işareti ile görürsünüz.

 

 

Doğrulama

Güvenlik sertifikamızın geçerlilik bilgilerini RapidSSL'in bu adresteki analiz sayfasından veya alternatif olarak

www.byclb.com alan adıyla sorgulayabilirsiniz. 

 

Güvenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Güvenlik sertifikası, internet üzerinden yapacağınız ödeme işlemleri esnasında kullananacağınız her türlü kişisel bilgilerinizi 128-bit şifreleme sistemi ile şifreleyerek kötü niyetli girişimlerin erişemine engel olur.

SSL Güvenliği (Secure Socket Layer), https protokolü ile çalışan internet şitesi üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.