Yazdır


Ortak Teknoloji Girişimleri
Ortak Teknoloji Girişimleri (Joint Technology Initiatives - JTI); Avrupa Teknoloji Platformları (ATP) kapsamında sanayinin önderliğinde oluşturulan Stratejik Araştırma Planlarının hayata geçirilmesi amacıyla bir uygulama aracı olarak oluşturulmuş yapılardır. Bu Girişimlerinin amacı; bütün paydaşları (araştırma kuruluşları, sanayi, finans kuruluşları, idari birimler ve kullanıcı grupları) bir araya getirerek hem ulusal hem de Avrupa merkezli kamu ve özel kaynaklarını harekete geçirmektir. Başka bir deyişle Ortak Teknoloji Girişimleri, endüstri, üye devletler ve Komisyon tarafından oluşturulmuş bir kamu-özel sektör ortaklığıdır.

Her bir Ortak Teknoloji Girişimi kapsamında  projeler dönemsel çağrılar aracılığıyla desteklenecektir. Açılacak olan çağrıların yönetilmesi amacıyla Ortak Teşebbüs adı verilen tüzel kişilikler kurulmuştur. Proje başvuruları bu Tüzel Kişiliklere yapılacaktır.

Halihazırda faaliyetlerini sürdürmekte olan Ortak Teknoloji Girişimleri (JTI) aşağıda sıralanmaktadır. Herbir Ortak Teknoloji Girişimi kapsamında açılan çağrılar ve fonlama mekanizmaları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
Kaynak : Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu
 

Çelebi Eğitim Danışmanlık Mühendislik Dış Ticaret  Ltd. Şti

İncilipınar Mah. Prof. Muammer Aksoy Blv.

Nişantaşı Sok Prestij Ap. A-Blok No:5/11

Şehitkamil - Gaziantep